HAKKIMIZDA

Firmamız Kasım 1998 yılında İzmir’de kurulmuştur. Ülkemizin saygın belediyelerinin Su sayacı rekor kilit aparatları,su kesme aparatları, Döküm Boru Tamir kelepçeleri paslanmaz boru tamir kelepçeleri imalatıyla sektöründe Hayallerini, sabırlı ve zahmetli bir çabanın sonucunda; uzman personeli, ilkeli çalışma anlayışı ve sorun çözmeye yönelik yaklaşımı ile kısa zamanda gerçeğe dönüştürmeyi başarmıştır.
 
2000 yılında ise Firmamız Ülkemizin kamu kurum ve kuruluşların düzenlemiş olduğu ihalelerde, tedarik br taahhüt etmiş olduğu işlerin ekonomik fiyat, kaliteli malzeme anlayışı ile sürekli gelişmeyi ve değişmeyi hedef alan, sosyal sorumlulukların paylaşıldığı bir yapı içerisinde, değişimi bünyesinde bir fırsat olarak görmeyi sağlayan, engin bir yönetim anlayışına sahiptir. Sürekli gelişim; firma için daha geniş pazar fırsatları, artan müşteri memnuniyeti, artan verimlilik ve etkin rekabet olanağı sağlamaktadır.
 
2005 Yıllının başında firmamız ülkemizin su alt yapı ek parçalarının üretici öncü firmalarınbayiliklerini ve dağıtıcılığını faaliyetlerine ekleyerek konusunda tamamlayıcı unsur olmuştur. 2009 yıllarda ise sektöründe öncü firmaların sürgülü vana ve döküm ek parça ürünlerinin yetkili satıcılığını almıştır.
 
SU-KA markası olarak ana hedefimiz, yılların birikimini teknolojik gelişmelerle harmanlayarak piyasaya sunduğumuz ürünlerimize her geçen gün yenilerini ekleyerek, dünya ölçeğinde alt yapı teknolojileri sektöründe önemli bir yere sahip olmaktır. Firmamız Uzun vadede, büyüyerek bir ulusal marka olmayı amaçlayan bu amaca ulaşmak için karı değil kazancı hedeflemektedir.
 
SU-KA için kazanç; öncelikle, çalışanlarının, müşterilerinin, tedarikçilerinin ve faaliyeti sırasında ticari anlamda ilişkide bulunduğu tüm kurum ve kuruluşların güvenini, saygısını ve memnuniyetini kazanmaktır.
 
Amacımız ve rekabet gücümüz var ve bizi bu amacımıza ulaştıracak kapasitemiz ve tecrübemiz olduğunu biliyoruz. Bunun ötesinde değerli müşteriler olmadan bir işin ayakta kalamayacağını ve başarıya ulaşılamayacağının da farkındayız. Bu nedenle de müşterilerimizi her şeyin en üstünde tutmaya devam edeceğiz.
 
Bugünü kurtarmanın değil, geleceği inşa etmenin peşinde olan SU-KA, gücünü, özveriyle çalışan, eğitimli, ekip ruhuna inanmış kadrosundan almaktadır.
 
“Büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür, ellerinizden hayata akar. Başlangıçta her şey hayaldir. O hayale, kalpte duygu, beyinde akıl, elde emek katılır.”

 

Vizyonumuz;
 
Alt yapı sektöründe farklılıkları ile öncü, çevre ile dost, Teknolojik değişimlere hızla uyum sağlayabilen,yaratıcı, kendisini ve çevresini sürekli geliştirebilen ulusal düzeyde etkili ve yüksek kalite düzeyi ile müşteri odaklı, sektöründe lider bir marka olmaktır.
 
 
Misyonumuz;
 
Uluslararası ürün standartlarına uygun, müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, yüksek teknolojiye dayalı, bilgiye ve araştırma geliştirme çalısmalarına önem vererek bilgi, eğitim, çalışkanlık, dürüstlük, kavramlarını benimsemiş, sistemli çalışan, kaliteli üretim ve müşteri memnuniyetini birinci planda tutan, istihdam yaratan, ülkeye kazandıran ve kazanmaktan önce kazandırmayı ve üretmeyi, bulunduğu pazarda çıtayı yükseltmeyi ve dünya çapında bir marka olmayı hedefleyen bir firmadır.

 

KALİTE POLİTİKAMIZ
 
Alanımızda göstermiş olduğumuz tecrübe ve özverili çalışma gücümüz ile, firmamızın hizmet ağını geliştirmek için Tüm dünyada insanların inandığı, güvendiği ve bildiği bir marka olmaya,
 
SU-KA benimseyen ve sahip çıkan müşterilerimizin hedef ve ilkelerini benimseyerek çözüm ortağı olmaya,
 
Çalışanların memnuniyetine, eğitimine ve takım ruhuna önem veren işletme kültürümüz sayesinde, tüm personelimizin katılımı ve desteği ile yürüteceğimiz kalite faaliyetleri sonucunda ulaşılan kalite düzeyini daha ileriye götüren iyileştiren ve geliştiren bir firma olmaya, Bu politika ve değerlerin tamamını uygulayarak sürekli büyümeye ve gelişmeye kararlıyız.
 

- Firmamız insan sağlığı ile uyumlu, yüksek kalitede üretim yapmak,

- Ulusal ve uluslararası kalite standartlarının gerekliliklerine uyum sağlamak,

- En doğru ve en hızlı şekilde üretim zincirini oluşturabilmek için, kalite yönetim sisteminin etkinliğini sürekli iyileştirmek,

- Kalite ve hızla, yüksek müşteri memnuniyeti oluşturmak ve bunu sürekli kılmak,

- Çevre dostu üretim politikalarını desteklemek ve konu ile ilgili mevzuatları yerine getirmek,

- Çalışanlarımıza güvenli bir çalışma ortamı sağlamak,

- Teknolojik gelişmeleri ve tedarikçilerimizin performanslarını dikkatli ve yakından değerlendirmek,

- Bütün çalışanlarımızı, kalite yönetim sisteminin daha iyi anlaşılmasını sağlamak amaçlı düzenli olarak eğitimlere tabi tutmaktır.

 
 
ÇEVRE POLİTİKAMIZ
 

- Firmamızda, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi'ni uygulanmasını sağlamak, sürekli iyileştirme çalışmaları yapmak ve bu çalışmaları süreklileştirmek,

- Teknolojik gelişmeleri takip ederek çevre kirliliğine karşı daha iyi çözümler üretmek amaçlı geri dönüşümü bütün üretim birimlerinde etkin ve alışkanlık haline getirmek,

- Ana konumuz olan suyun tasarruflu kullanımı ile ilgili yerel ve ulusal kamuoyunda üzerimize düşen bilgilendirme çalışmalarını yürütmek,

- Müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin çevre bilincini yükseltmelerine katkı sağlamak,

- Doğal kaynaklarımızı en etkin ve verimli şekilde kullanmaktır.

 
 
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI
 
SU-KA olarak temel politikamız;üretimini yaptığımız malzemelerin üretiminde ve yönetim sistemlerinin tüm süreçlerinde;
 
“SAĞLIKLI BİREYİN AİLE, İŞYERİ, TOPLUM VE ÜLKE İÇİN ÖNEMİNİN BİLİNCİYLE; ÇALIŞANLARIMIZ, TEDARİKÇİLERİMİZ, MÜŞTERİLERİMİZ VE İLGİLİ DİĞER TARAFLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİR ÇALIŞMA ORTAMINI SAĞLAMAKTIR.”
 

   - Bu politikayı gerçekleştirmek için taahhütlerimiz;

   - İş Kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi için gerekli sağlık ve güvenlik tedbirlerini almak,

   - İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal mevzuata uymak,

   - Çalışanlarımızı iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinçlendirmek,

   - Politikamızı çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, müşterilerimize ve diğer üçüncü taraf kişi ve kurumlara duyurmak,

   - İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini sürekli geliştirmek ve iyileştirmek,

   - Politikamızı amaç ve hedeflerimizin gerçekleşmesi açısından periyodik olarak gözden geçirmek.

 

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bize ulaşın.