SU KESME APARATI

Malzeme Tanımı

 

Su kesme aparatı borcundan dolayı sularının kapatılması gereken abonelerin sayaç önlerindeki vanalara monte edilerek su kullanımını engelleyen ve açma-kapama aparatı kullanılmaksızın veya aletle aşırı güç kullanılarak tahrip edilmeksizin vana açma-kapama mekanizmasını ulaşılmasını önleyen ekipmandır.

 

Teknik Özellikleri

Su kesme aparatı  her türlü stop,şiber,küresel ve pprc malzeme vanalarında kullanılabilecek şekilde imal edilmiştir.

Su kesme aparatı ½” – ¾” 1” anma boyutlarındaki vanaları kapatacak şekilde ve her anma boyu için tek bir aparat kullanılabilir özelliktedir.

Su kesme aparatı  vana mekanizmasını ulaşılmasını ve açılıp kapatılmasını önleyecek şekilde;volanlı haldeki vana üzerine kolayca takılabilecek, vanayı üstten ana gövdesi;alttan ise kelepçe vazifesi gören bir parça ile saracak ve yalnızca ilgili idare personellerinde bulunan açma anahtarı ile kolayca sökülebilecek bir tasarıma sahiptir.

 

Manyetik Prensipli Açma Kapama Sistemi

 

Manyetik prensiple çalışan açma-kapama sistemi stop,şiber ve küresel vanaların açma kapama mekanizmasını ulaşılmasını engelleme hususunda mekanik prensipli açma kapama sistemleri için engel olmaz

Abone su kesme parçalarının dış yüzeyi  ulusal veya ulusal standartlara uygun elektrostatik boya ile kaplanır ve boya rengi tercihi tamamen müşteriye aittir.

 

Uyarı Yazısı ve Kurum Bilgisi

 

Uyarı Yazısı kullanacak kurumun ünvanı,internet adresi vb şeyler yazılabilir.

Üzerinde Bulunan yazı "SUYUNUZUN BORCUNUZDAN DOLAYI KAPATILMIŞTIR. APARATA MÜDAHALE HALİNDE TCK 142/203 MADDESİNDEN YASAL İŞLEM UYGULANIR. ...............................BELEDİYESİ-" ibaresi yer alır.